تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید

اسفند 19, 1399 0 دیدگاه
 • تنظیمات فیلترهای یخچال:
 • fresh air filter: با فشردن این قسمت از بهترین گزینه برای یک یخچال خوب برخوردار می شوید. هوای داخل یخچال به دلیل وجود مواد غذایی مختلف بوی خاصی دارد. دکمه fresh air filter فیلتر هوای یخچال را فعال کرده و این بوی نامطبوع را از بین می برد.
 • filter: این قسمت تنظیمات یخچال، به فیلترهای آن اشاره می کند و با یک چراغ سبز یا روشن وضعیت خود را نشان می دهد. رنگ سبز نشان دهنده عملکرد درست آن است و رنگ قرمز خرابی این فیلتر را اعلام می کند.
 • تنظیمات یخساز و آبسردکن:
 • ice/water: با انتخاب این گزینه تعیین می کنید یخساز برای ریختن آب یا یخ تنظیم شود. در برخی برندها خاموش کردن یخساز با عبارت Ice off نشان داده شده است.
 • Ice maker lock: برای فعال بودن بخش یخساز این دکمه باید خاموش باشد. بهتر است در زمان هایی که به یخ نیازی ندارید، این گزینه را انتخاب کنید. چون روشن بودن یخساز برق زیادی مصرف می کند.
 • Ice type: در این قسمت نوع یخ مورد نظر خود را انتخاب می کنید. دو گزینه ای که پیش روی شما می کذارد یخ قالبی و یا یخ خرد شده است. با انتخاب شماره ۱۰ یخ قالبی، شماره ۱۱ یخ خرد شده و شماره ۱۲ یخساز یخچال خاموش می شود. یا این که یخ خرد شده با کلمه crushed ice روی صفحه نمایش وجود دارد. یخ قالبی هم با واژه cubed ice نمایان است.
 • Ice Plus: برای این که بیشتر از حد معمول و در مدت کمتر یخ داشته باشید، این دکمه را بزنید.
  • تنظیمات امنیت یخچال:
  • Alarm door: در صورتی که در یخچال بیشتر از زمانی که مشخص شده، باز بماند، صدای زنگ یا آهنگ شنیده می شود. وقتی ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید، غیر فعال می شود.
  • lock یا child lock: این همان قفل کودک است که روی لباسشویی هم دیده اید. در برندهای مختلف یکی از این دو کلمه جهت قفل کودک به کار رفته است. وقتی یک بار این کلید را بزنید، فعال می شود. هیچ کدام از دکمه های تنظیمات یخچال کار نمی کند. وقتی ۳ ثانیه دکمه lock را نگه دارید از حالت قفل کودک خارج می شود. حالا می توانید گزینه های صفحه نمایش را مثل قبل تغییر دهید.
  • energy saver: این دکمه برای صرفه جویی در انرژی است. وقتی روشن باشد با وجود کاربری مفید یخچال، مصرف انرژی هم بهینه خواهد بود.
   • نور صفحه نمایش:
   • Display off mode: از این قسمت صفحه نمایش خاموش و روشن می شود. به کارگیری این گزینه بیشتر برای فضایی که نور کمتری دارد و یا در زمان شب بسیار مفید است.
   • lighting: برای روشن و خاموش کردن صفحه نمایش و قسمت آب سردکن و یخساز این دکمه را بزنید.
   • sleep: صدای یخچال خصوصا در سکوت شب آزاردهنده است. اگر این گزینه را روی تنظیمات یخچال دارید، روشن کنید تا یخچال در حالت خواب قرار بگیرد. این تنظیم برای ۱۲ ساعت باقی می ماند و بعد از آن به صورت خودکار، به صورت قبل بر می گردد.
   • تنظیمات دمای یخچال

   یکی از کاربردهای مهم صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، تنظیم دمای آن است. این قسمت با علامتهای مختلف امکان انتخاب دمای مناسب را فراهم کرده است. این بخش از تنظیمات یخچال با عبارت Adjustment Temperature مشخص شده است. این عبارت بالای اعدادی قرار دارد که دمای یخچال و فریزر را نشان می دهد. معنای آن تنظیمات دما در دو بخش فریزر و یخچال است. در هر دو قسمت یخچال و فریزر برای تنظیم دما، دو کلمه دیده می شود: warmer و cooler یا علامت + و -.  warmer یا علامت + برای راهنمای تنظیم دمای یخچال با درجه بیشتر و گرمتر و cooler یا علامت – برای پایین بردن دما به کار می رود.

   برای کم یا زیاد کردن دمای یخچال و فریزر دکمه های warmer و cooler یا علائم مثبت و منفی را فشار دهید و یا لمس کنید. اگر می خواهید فریزر سریعتر سرد شود دکمه super freezer  و یا super freeze را بزنید. همین گزینه برای یخچال با عبارت Power freeze یا power cool  نشان داده شده است. برای این که حجم زیاد مواد غذایی در فریزر تغییر نکند و سریع منجمد شود این دکمه را حتما به کار ببرید.

   Eco: با استفاده از این دکمه دمای دستگاه به نسبت شرایط محیط تنظیم خواهد شد. به این ترتیب از مصرف بیش از اندازه برق جلوگیری می شود.

   تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید

    

   راهنمای تنظیم دمای یخچال

   با توجه به راهنمای تنظیم دمای یخچال می توانید آن را به صورت دلخواه ست کنید. برای این کار نکات نصب یخچال را که در ذیل آمده، اعمال کنید. باید بدانید که دو نوع تنظیمات بر روی یخچال ها قرار داده شده: Actual Temp و Set Point.

   • Actual Temp:

   در صفحه نمایش Actual Temp، کارخانه یخچال را روی دمای ۳۷ و فریزر را روی دمای صفر درجه فارنهایت گذاشته است.

   برای دیدن دمای تنظیم شده یکی از دکمه های cooler یا warmer را فشار دهید تا حالت Actual Temp فعال شود. برای بالا با پایین بردن یخچال و فریزر مجددا کلیدهای ذکر شده را با توجه به هدفتان فشار دهید. در این حالت راهنمای تنظیم دمای یخچال چراغ سبز گزینه set temp را نشان می دهد.

   دمای مناسب یخچال در حال عادی ۳ یا ۴ است. زمانی که حجم زیادی از مواد غذایی را در یخچال می گذارید حتما دکمه power cool  یا power freeze را بزنید تا یخچال سریعتر سرد شود. به این شکل از فساد زود هنگام مواد غذایی جلوگیری می کنید. دمای عادی فریزر هم ۱۸- یا ۱۹- است. اگر در فصل گرم سال مواد غذایی با حجم بالا در آن قرار دادید، برای این که سریعتر سرد شود دکمه super freeze را بزنید و یا دمای فریزر را پایین تر ببرید.

   برای این که تنظیمات جدید را اعمال کنید، باید حتما ۲۴ ساعت از تنظیمات قبلی گذاشته باشد. باید به یخچال زمان داد تا  دمای جدیدش ثابت شود. طبق راهنمای تنظیم دمای یخچال باید تا زمان رسیدن به درجه دلخواه دکمه های cooler یا warmer را بزنید. هر یک بار فشردن یک عدد کم یا زیاد می شود.

   در صورت تمایل به سرد نکردن فریزر و یخچال این کار را انجام دهید:

   1. دمای فریزر را با دکمه warmer تا بیشترین درجه بالا ببرید. این عدد احتمالا درجه ۵ است. تا زمانی که عدد نمایش داده شده در حالت فلش یا روشن و خاموش شدن قرار بگیرد.
   2. دمای یخچال را هم با چند بار فشار دادن warmer تا انتها بالا ببرید. بعد از آخرین عدد کلمه off نشان داده می شود.

   نکته:

   دقت کنید این کار یخچال را در حالت خاموش قرار نمی دهد. موتور یخچال هنوز هم کار می کند.

   برای برگرداندن سرمای یخچال، یکی از گزینه های warmer/ colder را بزنید تا off نمایش داده شود. کلمه colder در قسمت فریزر را یک بار فشار دهید. این کار دمای یخچال را به تنظیمات کارخانه بر می گرداند.

   • Set Point:

   با توجه به راهنمای تنظیم دمای یخچال در نوع Set Point، کارخانه درجه فریزر و یخچال را روی ۵ قرار داده است. سردترین دما ۹ و گرمترین ۱ است. درجه صفر به معنای خاموشی سردکننده یخچال است. با فشردن یکی از دکمه های warmer/ colder دمای یخچال روی صفحه نمایان می شود. با انتخاب مجدد colder چراغ Set Point روشن می شود. می توانید دمای فریزر و یخچال را به عدد دلخواه برسانید. برای هر تنظیم دما باید ۲۴ ساعت صبر کنید تا دمای جدید ثابت شود.

   برای خاموش کردن حالت سرمای یخچال و فریزر ساید بای ساید، کلید warmer فریزر را تا زمانی که به عدد صفر برسد فشار دهید. برای بازگرداندن حالت سرمای یخچال colder را بفشارید تا اعداد صفر نشان داده شود. دوباره این دکمه را بزنید تا به تنظیمات کارخانه برگردد.

   در صورت به وجود آمدن هرگونه سوالی با متخصصین اورژانس سرویس تماس حاصل فرمایید.

 

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در شیراز، نمایندگی تعمیرات ال جی در شیراز، نمایندگی تعمیرات سونی در شیراز، نمایندگی تعمیرات بوش در شیراز، نمایندگی تعمیرات آریستون در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری