علل روشن نشدن لامپ یخچال

اسفند 19, 1399 0 دیدگاه

احتمال اول، سوختن لامپ

توجه نمایید اگر شما متوجه شده که لامپ به یخچال شما روشن نمی‌شود، اولین فرضیه مناسب برای ایراد در یخچال شما سوختن لامپ آن می باشد، که در نود درصد مواقع تعویض لامپ یخچال می‌تواند در این زمینه به شما کمک کننده باشد.

توجه نمایید که روشن نشدن لامپ یخچال درست مانند روشن نشدن لامپ اتاق‌ ها و یا پذیرایی شما می تواند نشان از سوختن آن داشته باشد. شما می‌توانید به ‌راحتی آن را تعویض نمایید. تمام لامپ ‌هایی که تولید می شوند عمر محدود و مشخصی دارند. پس از مدت زمان خاصی می‌سوزند و مستهلک می شوند.

به‌‌ طور‌کلی در یخچال‌ ها دو نوع لامپ رشته‌ای و ال‌ای‌دی وجود دارد. معمولاً لامپ ‌های رشته‌ای بیشتر می‌سوزند و زودتر خراب می شوند. اما اگر شما از لامپ ‌های ال‌ای‌دی برای یخچال خود استفاده نمایید، هم به کاهش مصرف برق خودتان کمک می‌کنید و همچنین این لامپ ‌ها طول عمر بسیار بالاتری دارند. خیلی کم پیش می‌آید که این لامپ ‌ها بسوزند.

پس به‌ طور کلی برای جلوگیری از روشن نشدن لامپ یخچال می‌توانید از نوع ال ای دی این لامپ ها استفاده نمایید. این لامپ ها عمر بسیار مفیدی دارند و می‌توانند به شما در این زمینه کمک ‌کنند.

احتمال دوم، خرابی سرپیچ لامپ

در صورتی ‌که شما لامپ یخچال خودتان را تعویض نمودید اما همچنان با مشکل روشن نشدن لامپ یخچال مواجه شدید بنا را بر این بگذارید که سوکت یا سرپیچ لامپ شما ایراد دارد.

در برخی از موارد به دلیل خراب بودن سوکت و یا سرپیچ یخچال نیز احتمال روشن نشدن لامپ یخچال وجود دارد. شما می میتوانید به راحتی با تعویض و یا تعمیر سرپیچ سوکت دوباره نور را به یخچال خودتان بازگردانید.

در این موارد معمولاً زنگ‌زدگی و یا رطوبت موجود در یخچال باعث روشن نشدن لامپ یخچال می‌شود. شما میتوانید  به راحتی با یک ابزار زنگ ‌زدگی های آن را تمیز نمایید و دوباره را به زندگی بازگردانید‌.

اما توجه نمایید اگر دیدید که آسیب بسیار زیادی به سوکت یا سرپیچ لامپ وارد شده است حتماً آن را تعویض نمایید. از یک سوکت جایگزین استفاده کنید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از نور موجود در یخچال و خودتان لذت ببرید.

 

احتمال سوم، خرابی در میکروسوئیچ درب یخچال

در قدم سوم اگر شما با تعویض لامپ و یا تعویض سرپیچ آن متوجه شد که هنوز هم لامپ یخچال شما روشن نمی‌شود در قدم سوم شما می توانید در میکروسوئیچ درب یخچال به دنبال علت روشن نشدن لامپ یخچال باشید.

میکروسوئیچ ‌ها یک قطعه تعبیه‌شده در بدنه یخچال می‌باشند. در این میکروسوئیچ‌ ها یک فنر قرار دارد که با باز شدن درب یخچال این فنر آزاد می‌شود. باعث روشن شدن لامپ در یخچال شما می‌شود. با بسته شدن درب این فنر فشرده می‌شود و به لامپ موجود در یخچال شما دستور می‌دهد که خاموش شود.

پس یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لامپ یخچال را می‌توانید در میکروسوئیچ در پیدا کنید. اگر شما متوجه شدید که با فشردن آن هیچ اتفاقی در لامپ شما نمی‌افتد در قدم اول پس از تعویض لامپ و سرپیچ می توانید به دنبال خرابی میکروسوئیچ باشید.

اگر شما به وضعیت میکروسوئیچ مشکوک می باشید برای تست کردن آن باید آن را به طور کامل در بیاورید و از یک مولتی متر برای اطمینان حاصل فرمودن از وصل بودن جریان برق استفاده نمایید و می‌توانید همچنین با تشخیص خرابی و معیوب بودن فنر موجود در این میکروسوئیچ اقدام به تعویض آن نمایید.

قدم چهارم، ایراد در برد یخچال

در نهایت اگر پس از بررسی سه نکته قبلی که گفتیم متوجه شدید که مشکل روشن نشدن لامپ یخچال شما هنوز پابرجا می باشد و یخچال شما هنوز در تاریکی فرو رفته است باید در قدم چهارم به بررسی برد یخچال خودتان بپردازید.

ممکن است اشکال‌ های کوچکی در این برد نیز باعث شوند که یخچال شما نتواند دستور های مناسب را به سیستم لامپ یخچال شما بدهد و می‌تواند در نهایت باعث روشن نشدن لامپ یخچال شما شود. شما می‌توانید از متخصصین ما بخواهید که برد یخچال شما را بررسی کند.

 

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در شیراز، نمایندگی تعمیرات ال جی در شیراز، نمایندگی تعمیرات سونی در شیراز، نمایندگی تعمیرات بوش در شیراز، نمایندگی تعمیرات آریستون در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری